- Головна
- Сосновський Володимир (1922–1990): щирий майстер українського реалізму
Сосновський Володимир (1922–1990): щирий майстер українського реалізму

Володимир Сосновський (1922–1990): щирий майстер українського реалізму
Сосновський Володимир (1922–1990) – видатний український художник, чиє ім'я міцно асоціюється з напрямком реалістичного пейзажного живопису. Його глибока прихильність до природи та безкомпромісна щирість у мистецтві виділяють його серед сучасників, а посмертне визнання лише підкреслює унікальність його таланту.
Народившись у 1922 році в Новій Ушиці Хмельницької області (Україна), Володимир Сосновський з юних років виявляв непідробний інтерес до малювання. У 1928 році його сім'я переїхала до Одеси, міста, яке стане невід'ємною частиною його життя та творчості. Саме тут, побачивши потяг сина до мистецтва, батьки направили його до художньої школи, заклавши фундамент його майбутнього покликання.
Шлях до майстерності: навчання та випробування війни
У 1939 році Володимир Сосновський вступив до знаменитого Одеського художнього училища імені Митрофана Грекова, кузні багатьох талановитих художників. Однак його навчання було перервано початком Другої світової війни. Завершивши лише два роки навчання, він був призваний на фронт, де з честю виконував свій військовий обов'язок.
Повернення з війни у 1945 році ознаменувало відновлення його художньої освіти. Сосновський продовжив навчання під керівництвом відомого майстра Леоніда Мучника, який допоміг йому відновити та розвинути отримані навички. У 1948 році він вступив до престижного Київського художнього інституту, який успішно закінчив у 1954 році, отримавши фундаментальну академічну підготовку.
Від музейної роботи до викладання: служіння мистецтву
Після закінчення Київського художнього інституту Володимир Сосновський деякий час працював заступником директора в Одеському музеї західного та східного мистецтва. Ця робота дала йому можливість глибоко вивчити колекції та доторкнутися до світової художньої спадщини.
Однак його справжнім покликанням стало викладання. З 1956 року і до самої своєї смерті у 1990 році Володимир Сосновський присвятив себе навчанню живопису в Одеському театрально-художньому училищі. Він не прагнув слави чи модних тенденцій, будучи повністю поглинутим живописом. Його вільний час був присвячений роботі en plein air, створенню щирих та емоційних пейзажів, які відображали його глибоку любов до природи.
Щирість була головною характеристикою Володимира Сосновського, його девізом і метою в мистецтві. Він не просував себе та свої роботи, вважаючи за краще говорити через полотно. Його ліризм і живий романтизм справили глибоке враження на сучасників. Один відомий художник, відвідавши посмертну виставку Сосновського, зізнався: «Я почав сумніватися у своїх власних методах після того, як побачив реалізм Сосновського. Визнаю свою поразку».
Роботи Володимира Сосновського, хоч і не завжди були широко відомі за його життя, сьогодні цінуються за їхню справжність, майстерність та глибоку емоційну наповненість. Його спадщина продовжує надихати та знаходити відгук у серцях поціновувачів мистецтва.
- 30
- 60
- 90